روسیه تیم استخوان دار و محکمی بود ، تیم ملی باید مثل منچسترسیتی بازی کند ، نکته مهمی که باید در فوتبال یاد بگیریم

به گزارش مجله آرنا، کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت:درخصوص علت تهاجمی بازی کردن ایران مقابل روسیه، گفت: فوتبال جهان اکنون رو به جلو می رود. دیگر کسی نمی پسندد یک تیم مدام دفاع نموده و با گل کردن یک ضد حمله برنده گردد.

روسیه تیم استخوان دار و محکمی بود ، تیم ملی باید مثل منچسترسیتی بازی کند ، نکته مهمی که باید در فوتبال یاد بگیریم

حمید درخشان در گفت و گو با مجله آرنا درباره تساوی یک بر یک ملاقات ایران و روسیه، گفت: با توجه به اینکه اولین بازی خود را با کادرفنی تازه انجام داده و تغییراتی در ترکیب داشتیم، بازی بدی نبود. ملاقات با روسیه فرصتی بود که امیر قلعه نویی نسبت به بازیکنان ارزیابی خوبی به دست بیاورد. حریف هم تیم استخوان دار، محکم و فیزیکی بود. نتیجه خیلی مهم نبود بلکه مهم این بود در این مسابقه تدارکاتی ارزیابی داشته باشیم که داشته هایمان چیست و باید از آن ها چه استفاده ای کنیم.

وی اضافه کرد: در نهایت تغییراتی که می توانید انجام بدهید، نوع بازی کردن، نوع سیستمی که می خواهید آن را آزمایش کنید و.... با ارزیابی در ملاقاتهای تدارکاتی به دست می آید. در نهایت باید به نقطه ای رسید که بتوان از آن خوب استفاده کرد. در بازی با روسیه تغییراتی در ترکیب داشتیم و بعضی بازیکنان خوب لیگ برتر مثل محبی و مغانلو در ترکیب اصلی حضور داشتند. این خیلی خوب است که کادرفنی تیم ملی فقط به لژیونرها نگاه نمی کند و به بازیکنان لیگ برتر هم توجه دارد.

کاپیتان اسبق تیم ملی کشورمان تاکید نمود: در نهایت برای به دست آوردن شکل و شمایل یک تیم باید دست کم 7-6 بازی محبت آمیز دیگر انجام بدهیم. در آن حالت می توانیم نکات مدنظر سرمربی را به خوبی پیاده نموده و به اهداف مان برسیم.

درخشان درخصوص اینکه چه زمانی می توان شاهد به ثمر نشستن تغییرات ترکیب تیم ملی بود، گفت: مهم ترین رکن برای به ثمر نشستن این تغییرات، انجام بازی های تدارکاتی زیاد است. باید با تیم های خیلی خوب و با اصالتی که استخوان بندی خیلی خوبی دارند، فوتبال خوبی بازی می نمایند، تیم را تحت فشار قرار می دهند و ... بازی کنیم. اینکه با هر تیمی بازی کنید و به صورت مثال با اختلاف بالای 3 گل برنده شوید، خیلی نمی تواند عیار تیم ملی را معین کند.

وی ادامه داد: مهم این است با تیم هایی قلدری بازی کنیم. باخت به این تیم ها مهم نیست بلکه سبب می گردد نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنیم تا با ترمیم و تقویت آن ها روز به روز بهتر شویم. انجام مسابقات تدارکاتی مهم ترین عاملی است که مربی می تواند از آن بهره برداری کند. در غیر این صورت از کیفیت بازیکنان اطلاع دارید اما باید در شرایط سخت آن ها را محک بزنید تا متوجه شوید آیا می تواند پاسخگو باشد و یاری کند یا خیر؟

سرمربی اسبق پرسپولیس درخصوص علت تهاجمی بازی کردن ایران مقابل روسیه، گفت: فوتبال جهان اکنون رو به جلو می رود. دیگر کسی نمی پسندد یک تیم مدام دفاع نموده و با گل کردن یک ضد حمله برنده گردد. برنده شدن خوب است اما فوتبال را در جهان به روز می نمایند تا زیبایی اش زیاد گردد و گل های زیادتری رد و بدل گردد. ما هم باید این نکته را یاد بگیریم.

درخشان گفت: دیگر نمی توانیم به مصاف ژاپن برویم و با دفاع صرف برنده شویم. درصد به گل رسیدن از اتفاقات خیلی کم است. باید به حدی قوی عمل کنید که حریف در محوطه جریمه اش تحت فشار قرار بگیرد. مانند منچسترسیتی و سایر تیم هایی که با گردن کلفتی و اقتدار کار نموده و تاکتیک های مختلفی در بخش تهاجمی دارند باید کار کنیم تا برنده شویم. باید بازیکنان ما جدا از خوب دفاع کردن یاد بگیرند خوب در دفاع باشند. دفاع کردن اولویت دارد اما زیبایی فوتبال به این است که با خوب بازی کردن برنده شوید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 فروردین 1402 بروزرسانی: 8 فروردین 1402 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 2149

به "روسیه تیم استخوان دار و محکمی بود ، تیم ملی باید مثل منچسترسیتی بازی کند ، نکته مهمی که باید در فوتبال یاد بگیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه تیم استخوان دار و محکمی بود ، تیم ملی باید مثل منچسترسیتی بازی کند ، نکته مهمی که باید در فوتبال یاد بگیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید