سرمازدگی دیررس بهاره در کمین باغ های آذربایجان غربی

به گزارش مجله آرنا، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی از وقوع سرمازدگی دیررس بهاره در باغ های استان طی روزهای آینده هشدار داد.

سرمازدگی دیررس بهاره در کمین باغ های آذربایجان غربی

جهت دریافت خدمات طراحی ورودی باغ ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش مجله آرنا به نقل از مهر، اکبر کرامتی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی اظهارکرد: با توجه به ناپایداری های جوی در فروردین ماه امسال و احتمال وقوع افت دما و وقوع سرمازدگی های دیررس بهاره در روزهای آینده، باغداران استان توصیه های هواشناسی و کارشناسان جهاد کشاورزی را در مورد پیشگیری از وقوع سرمازدگی دیررس بهاره را جدی بگیرند.

وی ادامه داد: از آتش زدن لاستیک خودداری گردد، چرا که دود حاصل از لاستیک سبک بوده وهاله ای از دود در سقف باغ ایجاد نکرده و باعث آلودگی هوا می گردد.

کرامتی اضافه کرد: استفاده از بخاری های باغی برای جلوگیری از سرمازدگی، فعال کردن ما شین های مولد باد و همچنین مه پاش ها در هنگام وقوع یخبندان، غرقاب کردن کف باغ با استفاده از آب چاه و استفاده از سامانه هوشمند ضد سرمازدگی در باغ های که مجهز به این سیستم بوده از جمله این راهکارهای پیشگیری است.

وی توضیح داد: پوشانیدن شاسی های نشا کاری، ترمیم پوشش های گلخانه ای و تنظیم دما و رطوبت در گلخانه ها و بازدید دریچه ها، حذف علف های هرز کف باغ ها، خودداری از اجرای شخم ناهمگن در کف باغ ها و همچنین خودداری از هرس باغ ها برای به تأخیر انداختن رشد و شکوفه خصوصاً در باغ های انگور تا اطلاع ثانوی از دیگر اقداماتی است که باغداران باید به این نکات توجه نمایند.

وی خاطر نشان کرد: مرطوب کردن خاک های خشک پیش از وقوع یخبندان تا عمق 30 سانتیمتری خاک و اجتناب از خاک ورزی، کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه ها و واحدهای قارچ خوراکی، بازدید سوخت و سیستم گرمایش و تدارک سوخت احتیاطی نیز از جمله نکاتی است که نباید فراموش گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 738

به "سرمازدگی دیررس بهاره در کمین باغ های آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمازدگی دیررس بهاره در کمین باغ های آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید