مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا نیازی به مذاکره ندارد ، امتیازات مهمی با انتها تحریم تسلیحاتی به دست می آوریم

به گزارش مجله آرنا، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر امور خارجه در این کمیسیون اظهار داشت مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مسئله ای ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می شود.

مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا نیازی به مذاکره ندارد ، امتیازات مهمی با انتها تحریم تسلیحاتی به دست می آوریم

به گزارش مجله آرنا از فارس، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (دوشنبه 22 اردیبهشت) این کمیسیون گفت: جلسه امروز با هدف طرح سوال نمایندگان از وزیر امور خارجه، با حضور محمدجواد ظریف و معاونین وی تشکیل شد.

نقوی حسینی گفت: در ابتدای جلسه ظریف گفت که تلاش جمهوری اسلامی ایران حفظ وحدت و تقویت دولت مرکزی افغانستان است و این حادثه اخیر هم که دستاویزی برای دشمنان ایران و افغانستان قرار گرفته، نیازمند بررسی دقیق و تحقیقات بیشتر است و حتما موضوع را حل و فصل می کنیم.

جمهوری اسلامی به شدت به دنبال تنش زدایی در منطقه است

وی ادامه داد جمهوری اسلامی ایران به شدت به دنبال تنش زدایی در منطقه است و در این زمینه از همه توان خود استفاده می کند.

نقوی حسینی افزود: ظریف در ادامه نشست همچنین گفت نامه 9 صفحه ای اینجانب با 4 عنوان به دبیر کل سازمان ملل، افشای تخلفات و اقدامات خلاف قانون آمریکایی ها و تخلفات اروپایی ها است. ایران همیشه خواستار بازگشت به برجام و اجرای تعهدات همه طرف های 5+1 بوده است. ایران ماده 36 برجام را عملیاتی کرد و همیشه اعلام کرده که هرگاه طرفین به برجام برگردند، تعهداتش را اجرا می کند.

آمریکا به هر بهانه ای نمی تواند مانع لغو تحریم های تسلیحاتی شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وزیر امور خارجه همچنین یادآور شد آمریکایی ها در تلاشند تا مانع لغو تحریم های تسلیحاتی ایران مطابق برجام شوند که قطعا این اقدام خلاف تعهدات بین المللی است. آنها در صدور قطعنامه با استناد به برجام پیروز نخواهند شد.

وی با بیان اینکه ظریف در کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه آمریکا به برجام نمی تواند استناد کند چراکه از آن خارج شده است گفت: به هر حال ما همه تلاش خود را به کار گرفتیم که آمریکا نتواند به هر بهانه ای برای کشور مشکل ایجاد کند.

وی ادامه داد: ظریف همچنین گفت آژانس در این زمینه نقش مهمی دارد. آرام آرام به انتها محدودیت های مطابق برجام از جمله انتها تحریم تسلیحاتی بعد از پنج سال و انتها تحریم موشکی ایران بعد از 8 سال و انتها نظارت بر فعالیت های هسته ای بعد از 10 سال نزدیک می شویم و امتیازات مهمی نصیب جمهوری اسلامی ایران می شود.

مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا به مذاکره نیاز ندارد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شرح داد: وزیر امور خارجه در ادامه نشست امروز افزود که مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مسئله ای ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می شود. سخنگوی دولت نیز همین موضوع را اعلام کرده است لذا تغییر سیاستی نداریم.

به گزارش فارس، از آنجایی که هیچ کدام از 10 سوال کننده در کمیسیون حضور پیدا نکردند، هیچ سوالی از محمدجواد ظریف در این جلسه مطرح نشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 945

به "مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا نیازی به مذاکره ندارد ، امتیازات مهمی با انتها تحریم تسلیحاتی به دست می آوریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا نیازی به مذاکره ندارد ، امتیازات مهمی با انتها تحریم تسلیحاتی به دست می آوریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید