مدارس، نقطه آسیب پذیر ورود به موج ششم کرونا

به گزارش مجله آرنا، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بازگشایی مدارس اگر بدون هماهنگی با حوزه بهداشت بوده و مدارس آمادگی خود را برای پذیرش دانش آموزان از قبل اعلام نکرده باشند و مجوز لازم را دریافت نکنند، از طرفی رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی مدیر مدرسه که مسئول اجرای این پروتکل ها است، با سستی روبرو گردد، قطعا از این نقطه آسیب جدی خواهیم دید و ممکن است دقیقا از همین نقطه، موج ششم را تجربه کنیم.

مدارس، نقطه آسیب پذیر ورود به موج ششم کرونا

به گزارش مجله آرنا، دکتر کمال حیدری، ضمن ابراز خرسندی درخصوص مدیریت بیماری و پوشش واکسیناسیون به وسیله مسئولین استان ها و قدردانی از کوشش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان کشور و بعلاوه همراهی مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی، در خصوص ابهامات مطرح شده در زمینه بازگشایی مدارس با وجود عدم واکسینه شدن دانش آموزان زیر 12 سال، بیان نمود: به جز چند کشور، در هیچ کجای جهان واکسیناسیون کووید 19 برای افراد زیر 12 سال انجام نشده است؛ به علت اینکه محققان معتقد هستند که سیستم ایمنی انسان در این سنین، جوابگوی مقابله با بیماری کووید است. البته درخصوص واکسیناسیون زیر 12 ساله ها، کمیته علمی کشوری کووید 19 نیز به نتیجه ای نرسید و چنانچه نتیجه ای حاصل می شد، قطعا واکسیناسیون زیر 12 ساله ها نیز انجام می شد، چراکه ذخایر واکسنمان کافی است. این موضوع در دست آنالیز است.

وی اضافه کرد: با توجه به این شرایط و عدم پوشش واکسیناسیون زیر 12 ساله ها، لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس بیش از پیش ضرورت می یابد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت توضیح داد: نگرانی که وجود دارد این است که بازگشایی مدارس اگر بدون هماهنگی با حوزه بهداشت بوده و مدارس آمادگی خود را برای پذیرش دانش آموزان از قبل اعلام نکرده و مورد نظارت و بازبینی واقع نشده باشند و مجوز لازم را دریافت ننمایند و از طرفی رعایت و اجرای پروتکل های بهداشتی از سوی مدیر مدرسه که مسئول اجرای این پروتکل ها است، با سستی روبرو گردد، قطعا از این نقطه آسیب جدی خواهیم دید و ممکن است دقیقا از همین نقطه، موج ششم را تجربه کنیم.

فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس الزامی است

بنابر اعلام وبدا، حیدری تاکید نمود: درخواست ما این است که مربیان مدرسه و اولیای دانش آموزان در زمینه رعایت پروتکل ها از سوی دانش آموزان بیشتر دقت نمایند و آموزش های لازم و کافی را به دانش آموزان مکررا تاکید نمایند و آنها را به خوبی توجیه نمایند و چنانچه مشاهده می نمایند که دانش آموزی علائم بیماری را دارد یا با افراد مشکوک به بیماری در ارتباط بوده، از رفتنش به مدرسه ممانعت به عمل آورند.

وی تاکید نمود: فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس الزامی است. خوشبختانه در حال حاضر دانش آموزان بالای 12 سال واکسینه شده اند و زیر 12 ساله ها که هنوز واکسن نزده اند، چنانچه پروتکل ها را به خوبی رعایت نمایند، نگرانی وجود نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1836

به "مدارس، نقطه آسیب پذیر ورود به موج ششم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس، نقطه آسیب پذیر ورود به موج ششم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید