نقش موثر شرکت های دانش بنیان در مواجهه با تحریم ها

به گزارش مجله آرنا، نماینده مجلس شورای اسلامی از مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی خواست با توجه به این مسئله به شرکت های دانش بنیان اعتماد نمایند و آنها را مورد حمایت قرار دهند.

نقش موثر شرکت های دانش بنیان در مواجهه با تحریم ها

محمدجواد فتحی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله آرنا گفت: اگر همت در شرکت های دانش بنیان وجود داشته باشد به طور قطع دولت به وسیله صندوق نوآوری و شکوفایی می توانست یاری های زیادی به این شرکت ها داشته باشد.

وی اضافه نمود: شرکت های دانش بنیان باید همت نموده و جسارت بیشتری از خود نشان دهند و صادقانه وارد کار شوند، این شرکت ها باید بدانند یاری هایی که از سوی دولت به آن ها اعطا می گردد جزئی از اموال بیت المال است که در اختیار آن ها قرار گرفته و متعلق به 80 میلیون ایرانی است.

فتحی در ادامه از مسؤولان صندوق نوآوری و شکوفایی خواهان شد تا به بسیاری از شرکت های دانش بنیان اعتماد نمایند.

نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه نمود: بالاخره باید دانست که فعالیت های تجاری ریسک پذیر است و باید ریسک آن ها در نظر گرفته گردد، لذا این صندوق باید حمایت از این شرکت ها را مدنظر قرار دهد.

وی با اشاره به اهمیت نقش شرکت های دانش بنیان در دور زدن تحریم ها گفت: اگر به آن شکلی که قانون گذار برای شرکت های دانش بنیان ظرفیت مشخص نموده، عمل کنیم به طور قطع می توانیم شاهد ایفای نقش موثر شرکت های دانش بنیان در مواجهه با تحریم ها باشیم، قانون گذار در این رابطه، اختیارات وسیعی را مدنظر قرار داده و دولت را مکلف نموده تا از شرکت های دانش بنیان حمایت کند اما اینکه آیا این شرکت ها واقعا از این قابلیت ها برخوردار هستند یا خیر و اینکه آیا از این توان قانونی استفاده نموده اند یا خیر، باید مدنظر قرار گیرد، به نظرم ظرفیت های موجود در شرکت های دانش بنیان در مواجهه با تحریم ها وجود دارد.

فتحی درباره روند فعالیت شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر نیز گفت: این شرکت ها روند رو به رشدی داشته اند اما این روند قابل قبول نیست، اکنون راستا حرکت این شرکت ها آرام است که امیدوارم در ادامه، سرعت بیشتری به خود بگیرد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 126

به "نقش موثر شرکت های دانش بنیان در مواجهه با تحریم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش موثر شرکت های دانش بنیان در مواجهه با تحریم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید