نگرانی ما از قدرت گرفتن داعش در افغانستان پس از خروج ناتو است

به گزارش مجله آرنا، وزیر خارجه روسیه گفت: در بحبوحه خروج نیروهای ناتو از افغانستان و رویکرد غیرمسئولانه بعضی از مقام های کابل، داعش در حال تصرف قلمروها در افغانستان است.

نگرانی ما از قدرت گرفتن داعش در افغانستان پس از خروج ناتو است

به گزارش مجله آرنا به نقل از ایسنا، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: توجه به افغانستان بسیار مهم است کشوری که اعضای داعش در آن، به صورت فعالانه نیروهایشان را متمرکز می نمایند و از یک فرایند طولانی مدت و جبران ناپذیر برای رسیدن به نتیجه در مذاکرات واقعی صلح به نفع خودشان استفاده می نمایند. ما نگران این مساله هستیم، چون داعش به صورت فعالانه در حال تصرف قلمرو ها به ویژه در شمال افغانستان و درست در مرز های کشور های متحد ما و در بحبوحه رفتار غیرمسئولانه بعضی از مقام های کابل و خروج شتاب زده ناتو از افغانستان است که نمی توانند درباره دستاورد حداقلی بعضی از اهدافشان گزارش بدهند.

لاوروف بعلاوه به این نکته اشاره نمود که روسیه رایزنی هایی را با کشور های عضو سازمان معاهده امنیتی جمعی با هدف تضمین امنیت در آسیای میانه در بحبوحه افزایش فعالیت های داعش دارد.

وی ادامه داد: البته، ما در پی متقاعد کردن محافل سیاسی درباره ضرورت توقف طولانی شدن فرایند مذاکرات هستیم و اینکه توافق های اجرا شده درباره یک دولت انتقالی باید حاصل گردد. ما بعلاوه این اقدامات را در چارچوب تروئیکای پیشرفته با حضور روسیه، چین، آمریکا و پاکستان انجام می دهیم.

بر اساس توافق حاصله بین آمریکا و طالبان، خروج نیرو های ناتو از افغانستان در 29 آوریل امسال میلادی شروع شد و قرار است در پاییز امسال خاتمه یابد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1633

به "نگرانی ما از قدرت گرفتن داعش در افغانستان پس از خروج ناتو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی ما از قدرت گرفتن داعش در افغانستان پس از خروج ناتو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید