پل تاریخی هفت چشمه در اردبیل معین حریم شد

به گزارش مجله آرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از مشخص حریم پل تاریخی هفت چشمه در اردبیل اطلاع داد.

پل تاریخی هفت چشمه در اردبیل معین حریم شد

به گزارش مجله آرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نادر فلاحی ظهر دوشنبه با اعلام این خبر توضیح داد: معین حریم با هدف صیانت از آثار تاریخی و ممانعت از ساخت و سازهای غیرمجاز در پیرامون آن انجام می گردد.

او طول حریم تا پل یعقوبیه را 130 متر و حریم تا میدان قدس را 250 متر و مساحت تقریبی 45 هزار متر مربع مطرح نمود و اضافه نمود: معین حریم موجب می گردد تا پس از این تمامی ساخت و سازهای پیرامون اثر تاریخی تابع ضوابط و مقررات حرائم میراث فرهنگی گردد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید نمود: همچنین دید منظر بنا حفظ شده و هیچ ساخت و سازی که دید منظر را مختل سازد مجوز دریافت نمی کند.

فلاحی به انجام عملیات مرمت در پل هفت چشمه اشاره و توضیح داد: در سه ماهه دوم امسال مرمت و بازسازی طاق دهانه اول، برداشتن کف عرشه و سبک سازی آن و اجرای عایق از مواد نانو جهت محافظت عرشه عملیاتی شده است.

او اضافه نمود: همچنین اجرای ملات جهت محافظت از عایق، اجرای بندکشی در تمام سطح بدنه پل و تعویض آجرهای فرسوده عملیاتی شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید نمود: معین حریم تپه حسن باروق در اردبیل و پنج بنای تاریخی در نمین نیز به سازمان میراث فرهنگی کشور پیشنهاد شده و در دست مطالعه است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 188

به "پل تاریخی هفت چشمه در اردبیل معین حریم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل تاریخی هفت چشمه در اردبیل معین حریم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید