پیغام مبهم ترامپ درباره لزوم آزادسازی 3 ایالت آمریکا

به گزارش مجله آرنا، رئیس جمهور آمریکا در توئیت هایی مبهم آدینه از هوادارانش خواست 3 ایالتی را که اخیراً صحنه تظاهرات بوده اند آزاد نمایند.

پیغام مبهم ترامپ درباره لزوم آزادسازی 3 ایالت آمریکا

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آدینه با ارسال پیغام هایی مبهم از طرفدارانش خواست ایالت هایی که اخیراً به دلیل تعطیلی بر اثر شیوع کرونا صحنه تظاهرات بوده اند را آزاد نمایند.

توئیت دونالد ترامپ یک روز بعد از آن رخ داد که او از دستورالعمل دولت خود برای بازگشایی اقتصاد آمریکا در سه مرحله رونمایی کرد.

ترامپ در سه توئیت متوالی که تماماً با حروف های عظیم نگاشته شده اند نوشت: میشیگان را آزاد کنید!، ویرجینیا را آزاد کنید! و مینه سوتا را آزاد کنید!.

رئیس جمهور آمریکا در روزهای گذشته مواضعش در قبال فرمانداران دموکرات چندین ایالت آمریکا را چندین بار تغییر داده است. او ابتدا آنها را مورد انتقاد قرار داد، بعد گفت با آنها دوست شده و باز به آنها حمله نموده است. ترامپ در چند توئیت روز آدینه ضمن دفاع از عملکرد خودش در مدیریت ویروس کرونا به انتقاد از فرماندار نیویورک پرداخت و به باراک اوباما، رئیس جمهور ما قبل خودش حمله کرد.

فرمانداران هر سه ایالتی که ترامپ خواهان آزادسازی آنها شد دموکرات هستند. همه این ایالت ها در روزهای گذشته صحنه تظاهرات هایی با حضور معترضانی بوده اند که خواهان برطرف دستورات منع آمد و شد در این ایالت ها هستند. به عنوان مثال، معترضان در میشیگان برای اعتراض به صدور دستور منع تردد از سوی فرماندار گرچن ویتمر با هزاران خودرو روانه مرکز این ایالت شدند.

با این حال، روزنامه یواس ای تودی نوشته منظور ترامپ از این توئیت ها هنوز کاملاً تعیین نیست. تنها شرح اضافی که او ارائه نموده در توئیت سوم است که همراه با آن از هوادارانش خواسته حقوقتان در متمم دوم قانون اساسی را حفظ کنید. این حق به مصادره گرفته شده است.

کاخ سفید به درخواست روزنامه یو اس ای تودی برای شرح درباره این توئیت ها پاسخ نداده است.

منتقدان ترامپ می گویند به نظر می رسد ترامپ در حال تشویق به برگزاری تظاهرات های اعتراضی در این سه ایالت است که همگی برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 هم حائز اهمیت هستند.

جوئان فریمن، استاد تاریخ دانشگاه ییل که متخصص در زمینه خشونت های ضددولتی است در واکنش به توئیت های ترامپ نوشت: او دارد در گیر و دار یک بحران سلامت ساکنان این ایالت ها را به حمله به مسئولان ایالتی ترغیب می نماید.

وی اضافه نمود: ترامپ دارد بی توجه به اینکه کارش چه اثراتی دارد ایالت ها را می کوبد تا بتواند حمایت کسانی که او را دوست دارند به دست بیاورد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 891

به "پیغام مبهم ترامپ درباره لزوم آزادسازی 3 ایالت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام مبهم ترامپ درباره لزوم آزادسازی 3 ایالت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید