چگونه سبک زندگی فعالی داشته باشیم؟

به گزارش مجله آرنا، تهران (پانا) - شما باید برای بهره وری سبک زندگی خود ارزش قائل باشید و تا حد امکان سعی کنید با استفاده از برترین توانایی های خود، بزرگترین تفاوت ها را رقم بزنید.

چگونه سبک زندگی فعالی داشته باشیم؟

مارتی نمکو روانشناس می گوید: شما باید روی نقاط قوت خود تمرکز نموده و نقاط ضعف خود را فراموش کنید. اگر توانایی های خود را بشناسید، انگیزه بیشتری برای فعالیت و فکر کردن خواهید داشت، زیرا اعتماد به نفس شما تقویت خواهد شد.

به گفته این روانشناس، شما باید برنامه روزانه شخصی و حتی برنامه ای منسجم برای تغذیه و خواب خود داشته باشید تا به یک نظمی دست پیدا کنید که خود به خود شما را به فعالیت بیشتر و منظم تر تشویق می نماید.

او گفت: حتما در طول روز استراحت کوتاهی داشته باشید، اما هیچ وقت خود را درگیر استراحت های طولانی مانند دیدن کردن تلویزیون یا چک کردن تلفن همراه نکنید، زیرا وقت گیر هستند و حواس شما را از هدف و یا کار اصلی خود پرت می نمایند.

این روانشناس گفت: کار کردن متعادل و شناسایی و به کارگیری توانایی های خود باعث می گردد که شما احساس شایستگی داشته باشید و در نتیجه به خود ایمان پیدا کنید و سعی کنید که با مسائل روبرو شوید و این موضوع می تواند موجب احساس رضایت و شادکامی در زندگی گردد.

به گفته نمکو مهم ترین اصل در سبک زندگی فعال داشتن برنامه ریزی و عادت های روزانه شخصی و تعیین است که به مرور شما را به سمت فعالیت مفیدتر راهنمایی خواهند کرد. اما این موضوع می تواند زمانبر باشد پس حتما باید صبور باشید.

منبع: مجله آرنا

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1979

به "چگونه سبک زندگی فعالی داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سبک زندگی فعالی داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید