کاسب کاری با مجوز مدارس غیردولتی

به گزارش مجله آرنا، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مسئله ای که ما در حال حاضر داریم مشکل مدارس مسئولان نیست بلکه چالش جدی آنجاست که برخی مجوز خود را اجاره می دهند و می خواهند کار تجاری کنند گفت: از حدود 40 تا 50 مدرسه متخلف در سال جاری هیچ کدام مربوط به مسئولان نبود.

کاسب کاری با مجوز مدارس غیردولتی

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

مجتبی زینی وند در گفت وگو با مجله آرنا، درباره نظارت بر مدارس غیردولتی منتسب به مسئولان و شخصیت های سیاسی اظهار کرد: مسئله ای که ما در حال حاضر داریم مشکل مدارس مسئولین نیست بلکه چالش جدی آنجاست که برخی مجوز خود را اجاره می دهند و می خواهند کار تجاری بکنند.

وی افزود: از حدود 40 تا 50 مدرسه متخلف در سال جاری هیچ کدام مربوط به مسئولان نبود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش درباره فرایند برخورد با متخلفان در ایام ثبت نام اظهار کرد: روزانه در شورای نظارت مرکزی به پفراینده هایی رسیدگی می کنیم که شورای نظارت استان به آن حکم داده است. معمولا در هر جلسه بدون استثنا یکی دو مورد لغو مجوز، توبیخ و لغو مدیر داریم.

زینی وند در پاسخ به اینکه با توجه به مسائل اقتصادی و گرانی هایی که به ویژه در حوزه مسکن و اجاره بها اتفاق افتاده است؛ در خواست بازنگری در شهریه سال جاری مدارس از سوی موسسان داشته اید؟ گفت: مدارس به هیچ عنوان حق افزایش شهریه ندارند، زیرا توان مردم بیش از این نیست.

وی ادامه داد: برای همین شهریه ای که اکنون در قالب الگو اعلام شده است نیز 95 درصد اولیاء با سختی هایی روبرو اند. پنج درصد مدارس خاص هستند که چندان برای اولیاء مهم نیست شهریه 2 میلیونی چهار میلیون بشود و تعداشان محدود است. همین مدارس هم تخلف می کنند که ما با آنها برخورد می کنیم اما مابقی نه تقاضای افزایش شهریه داشتند و نه ما اجازه افزایش شهریه دادیم. ضمن آنکه بخش زیادی از شهریه ها تبدیل به قسط شده زیرا اولیاء توان پرداخت شهریه را به صورت یکجا ندارند.

به گزارش مجله آرنا، وزیر آموزش و پرورش نیز در دومین نشست خبری اش که نهم آذرماه برگزار گشت درباره اداره شدن مدارس گران غیردولتی که منتسب به رجال سیاسی و شخصیت های مطرح و شناخته شده هستند گفته بود: نحوه تاسیس مدارس غیردولتی در قانون آمده و هرکسی مجوز بگیرد، می تواند مدرسه دایر کند، می خواهد مسئول باش، می خواهد نباشد. با قانون تعارض منافع موضوع را کنترل می کنیم. به هرحال این کار غیرقانونی نیست. قانون حمایت می کند ما هم حمایت می کنیم اما موسسی تخلف کند برخورد می کنیم. حدود شهریه ها تعیین است. مدارس متعددی در شورای نظارت بررسی می شوند و مسلط بر موضوع هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 555

به "کاسب کاری با مجوز مدارس غیردولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاسب کاری با مجوز مدارس غیردولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید