کشورهای اروپایی مرگ گروگان های خود در نیجریه را تایید کردند

به گزارش مجله آرنا، خبرنگاران : بریتانیا، ایتالیا و یونان اعلام کردند، اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که اتباع این کشورها توسط گروه انصارو در نیجریه کشته شده اند.

کشورهای اروپایی مرگ گروگان های خود در نیجریه را تایید کردند

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا به نقل از الجزیره؛ بریتانیا، ایتالیا و یونان ادعای مطرح شده از سوی یک گروه شبه نظامی نیجریه مبنی بر کشتن هفت تبعه خارجی را تایید کرده اند. کشورهای اروپایی این اقدام وحشیانه گروه شبه نظامی انصاروی نیجریه را به شدت محکوم کرده اند.

گروه انصارو روز شنبه از مرگ همه اتباع خارجی که روز 16 فوریه از یک شرکت ساختمانی لبنانی در استان باوچی نیجریه ربوده شده بودند، خبر داده بود. انصارو شاخه ای از گروه بوکو حرام نیجریه به شمار می رود. این گروه با پخش فیلمی اجساد کشته شده این اتباع خارجی را نشان داده بود.

پلیس نیجریه ماه گذشته اعلام کرده بود که این گروگان ها شامل 4 لبنانی، یک انگلیسی، یک یونانی و یک ایتالیایی هستند. یک مقام این شرکت ساختمانی لبنانی نیز پس از آن گفت که این گروگان ها شامل دو لبنانی و دو سوری نیز هستند.

ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس تاکید کرد، به نظر می رسد همه گروگان ها از سوی گروگان گیرها کشته شده اند. وی ضمن محکوم کردن شدید این اقدام تروریستی بر همکاری دولت انگلیس با مقام های نیجریه برای مقابله با تروریسمی که جان مردم نیجریه و مردم منطقه را نیز تهدید می کند، تاکید کرد.

وزارت خارجه ایتالیا نیز با انتشار بیانیه ای کشتار این گروگان ها را یک اقدام ناگوار تروریستی ارزیابی کرده است. وزارت خارجه ایتالیا گفت، هیچ دخالت نظامی از سوی دولت نیجریه برای آزاد سازی این گروگان ها صورت نگرفته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 229

به "کشورهای اروپایی مرگ گروگان های خود در نیجریه را تایید کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای اروپایی مرگ گروگان های خود در نیجریه را تایید کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید