352 برنامه ورزشی بانوان در مناطق روستایی و عشایری مرکزی برگزار گردید

به گزارش مجله آرنا، مهین علی بخشی در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: حوزه ورزش بانوان استان مرکزی اهداف خود را براساس دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان مبنی بر توسعه ورزش بانوان و افزایش سلامت و نشاط و تندرستی زنان جامعه دنبال می نماید.

352 برنامه ورزشی بانوان در مناطق روستایی و عشایری مرکزی برگزار گردید

وی اضافه کرد: طی برنامه ریزی هایی که از سوی ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان و هیات های ورزشی استان مرکزی انجام شده، بخشی از اهداف معین شده تحقق پیدا نموده، اما اعتقاد داریم ورزش بانوان می تواند بیش از این افتخار آفرین و در سلامت جامعه موثر باشد.

علی بخشی ادامه داد: بانوان در حوزه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی از ظرفیت و پتانسیل های بالایی برخوردارند که باید به نحو احسن از این ظرفیت ها استفاده گردد.

وی با اشاره به اینکه 42 هیات ورزشی بانوان، نواب و روسای هیات در استان مرکزی فعال هستند، بیان داشت: طی نیمه نخست امسال، 79 برنامه برای ورزش بانوان اجرا شده که حدود 46 هزار و 710 نفر در این برنامه ها مشارکت داشتند.

علی بخشی ادامه داد: همچنین در راستای تقویت جسمی و روحی زنان روستایی و عشایری، 352 برنامه ورزشی تفریحی و جشنواره در قالب های مختلف در استان اجرا شده است.

وی ادامه داد: همچنین 80 روستا در استان مرکزی نیز، برای تاسیس خانه ورزش روستایی مد نظر قرار گرفته و هم اکنون ورزش در 56 روستای خانه ورزش روستایی و عشایری فعال شده است. در همین راستا نیز مسابقات مختلف ورزشی المپیاد خانه های روستایی و عشایری توسط هیات ورزشهای روستایی عشایری استان مرکزی برگزار می گردد.

رئیس گروه توسعه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی اظهار داشت: طی شش ماه اول امسال 15 میزبانی مسابقات کشوری را پشت سر گذاشتیم و به دنبال این هستیم که بتوانیم نیمه دوم امسال را با این روند ادامه دهیم.

وی توضیح داد: مهمترین موضوعی که در حوزه ورزش روستایی در دستور کار اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی واقع شده است، برگزاری سنجش قامتی در روستاها است. حدود 20 استان پایلوت این طرح قرار گرفته اند که مرکزی یکی از این استان ها است.

علی بخشی خاطر نشان کرد: این سنجش، زنان سنین 15 تا 50 سال را مورد آزمایش و ارزیابی سنجش قامتی قرار می دهد. پس از این سنجش قامتی افراد دارای مشکل قامتی به مرحله اصلاح، با هدف برطرف مسائل جسمی و ساختاری وارد می گردد.

رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی بیان داشت: همچنین برای میزبانی نشست تخصصی مسئولین ورزش بانوان کشور آمادگی خود را به وزارت ورزش و جوانان اعلام نموده ایم و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

وی ادامه داد: همچنین طی ماه های باقیمانده امسال برنامه هایی شامل برگزاری مسابقات استانی جام تندرستی، اعزام بانوان به مسابقات مناطق کشور، برگزاری جشنواره های پیرامید، برگزاری کلاس های تخصصی و پذیرش میزبانی مسابقات رشته های مختلف کشور و اعزام تیم های بانوان به مسابقات کشوری در دستور کار واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 5

به "352 برنامه ورزشی بانوان در مناطق روستایی و عشایری مرکزی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "352 برنامه ورزشی بانوان در مناطق روستایی و عشایری مرکزی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید