آزادی پادگان سقطری از نیروهای امارات

به گزارش مجله آرنا، استاندار جزیره راهبردی سقطری در جنوب یمن به دنبال اخراج شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی جنوب از پادگان نیروهای ویژه سقطری، وارد آنجا شده و از آنها برای تحقق این پیروزی بر مزدوران امارات تمجید کرد.

آزادی پادگان سقطری از نیروهای امارات

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، رمزی محروس استاندار سقطری امروز وارد پادگان نیروهای ویژه یمنی شد که نیروهای دولت منصور هادی روز گذشته آن را از کنترل نیروهای تحت حمایت امارات خارج کردند.

محروس در این بازدید به افسران و دیگر نیروهای شرکت نماینده در عملیات اخراج شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب از پادگان سقطری این پیروزی را تبریک گفت.

استاندار سقطری از همه خواست دوشادوش یکدیگر در کنترل امنیت و محافظت از شهروندان و نهادهای دولتی با یکدیگر همکاری نمایند.

مختار الرَحبی، مشاور وزیر اطلاع رسانی دولت مستعفی و دبیر مطبوعاتی سابق عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن شنبه شب در توییتر نوشت که فرماندهان شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) بعد از آنکه نیروهای امنیتی و ارتش، به صورت کامل پادگان نیروهای ویژه را آزاد کردند، دسته جمعی پا به فرار گذاشتند.

شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب در تاریخ 18 فوریه (29 بهمن 1398) هنگامی که حسین شائف فرمانده نیروهای ویژه در سقطری حاضر به کناره گیری به دستور احمد المیسری وزیر کشور دولت تعیین عبدالملک نشد، بر پایگاه نیروهای ویژه سقطری مسلط شدند.

استان سقطری از سال 2017 شاهد ناآرامی های متعددی بوده است و یک بار نیروهای تحت امر خلفان المزروعی، نماینده امارات در سقطری با حمله به مقرهای امنیتی در این جزیره قصد کودتا علیه دولت منصور هادی در آنجا را داشتند، اما این کوشش آنها نافرجام ماند.

دولت مستعفی یمن که در حمایت عربستان سعودی است بارها تاکید نموده که اماراتی ها از سقطری چه می خواهند در حالی که در آنجا نه حوثی ها و نه القاعده، داعش یا دیگر عناصر خرابکار حضور ندارند.

درگیری میان نیروهای وابسته به امارات (نیروهای شورای انتقالی جنوب) با نیروهای دولت منصور هادی در سقطری چند وقتی بود با میانجیگری عربستان فروکش نموده بود، اما حالا این کشمکش ها به سقطری بازگشته است تا معلوم گردد ابوظبی به دنبال تسلط نیروهای خود بر این جزیره و سرانجام دادن به سلطه نیروهای موسوم به اخوانی بر آنجاست، همان گونه که در شبوه، حضرموت و المهره هم مجددا این رویه را در پیش گرفته است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 785

به "آزادی پادگان سقطری از نیروهای امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادی پادگان سقطری از نیروهای امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید