4 کشته در تصرف کنگره توسط حامیان ترامپ و بازپس گیری آن توسط گارد ملی

به گزارش مجله آرنا، توئیتر تمام فعالیت های ترامپ در این شبکه اجتماعی را به مدت 24 ساعت ممنوع نمود.

4 کشته در تصرف کنگره توسط حامیان ترامپ و بازپس گیری آن توسط گارد ملی

معترضان حامی ترامپ با حمله به ساختمان کنگره آمریکا، آن را تسخیر کردند اما در نهایت با دخالت گارد ملی، از ساختمان خارج شدند. 4 نفر از جمله یک زن در این حادثه کشته شد.

به گزارش مجله آرنا، حمله به ساختمان کنگره همزمان با جلسه مجلس سنا برای تایید انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید امریکا صورت گرفت.

در درگیری میان پلیس و معترضان یک زن به ضرب گلوله پلیس، کشته و تعدادی هم بازداشت شدند.3 نفر دیگر در خارج از ساختمان کنگره و به دلیل شرایط اضطراری جان باختند.

تجمع مقابل کنگره با درخواست ترامپ برگزار گردید.

مایک پنس علیه ترامپ

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه با درخواست دونالد ترامپ برای رد پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده مخالفت کرد.

به گزارش مجله آرنا به نقل از یورونیوز؛ معاون رئیس جمهوری ایالات متحده همزمان با آغاز نشست کنگره برای آنالیز و تائید نتیجه رای گیری در کالج الکترال گفت که اختیار لازم برای عدم تائید پیروزی جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب این کشور را به صورت یکجانبه ندارد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا ابراز امیدواری نموده بود که معاونش مانع از تائید پیروزی جو بایدن گردد.

در بیانیه ای که مایک پنس دقایقی پیش از آغاز نشست کنگره آمریکا منتشر کرد آمده است که سوگندش برای پاسداری از قانون اساسی این کشور به او امکان نمی دهد که به طور یکجانبه تصمیم به شمارش یا عدم شمارش آرای الکترال ایالت ها بگیرد. در این بیانیه اشاره ای به دونالد ترامپ و درخواست او نشده است.

مایک پنس به عنوان معاون رئیس جمهوری ریاست مجلس سنا و در نتیجه ریاست نشست روز چهارشنبه کنگره را برعهده دارد. چهار سال پیش نیز جو بایدن، معاون باراک اوباما ریاست جلسه کنگره برای آنالیز و تائید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را برعهده داشت.

پلیس از اعضای کنگره خواست ماسک ویژه بزنند تا بتواند گاز اشک آور شلیک کند

پلیس کنگره از اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا خواست تا ماسک ویژه بزنند تا بتواند با شلیک گاز اشک آور کنترل اوضاع را در دست بگیرد.

ترامپ با انتشار ویدئویی در توییتر خود گفت: همه می دانند که انتخابات از ما دزدیده شده است با این وجود ما حزب قانون و نظم هستیم باید به خانه های خود برگردید، ما نمی خواهیم کسی آسیبی ببینید. انتخابات پر از تقلب بود ولی ما صلح می خواهیم.

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

بالا رفتن طرفداران ترامپ از دیوار کنگره آمریکا

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

طرفداران ترامپ وارد ساختمان کنگره شدند

ورود معترضان حامی ترامپ به ساختمان کنگره

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

عکس یادگاری طرفداران ترامپ در تالار اصلی کنگره آمریکا

تظاهرات طرفداران ترامپ و تخلیه دفاتر کنگره

گروهی از طرفداران دونالد ترامپ همزمان با نشست روز چهارشنبه کنگره در واشنگتن تظاهرات کردند. بعضی از ویدئوهای منتشر شده ماموران پلیس را در حال تخلیه دفاتر کنگره همزمان با تظاهرات طرفداران دونالد ترامپ نشان می دهد. شماری از معترضان با ماموران پلیس درگیر شدند.

ورود طرفداران ترامپ در خیابان های اطراف کنگره

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

کوشش طرفداران دونالد ترامپ برای اخلال در فرایند بحث در کنگره باعث شد که جلسه مجلس سنا برای آنالیز اولین اعتراض گروهی از قانونگذاران به پیروزی جو بایدن متوقف گردد. مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا مجبور به ترک جلسه سنا شد.

اعضای مجلس نمایندگان و مجلس سنا مجبور شده اند تا در دفاتر خود پناه بگیرند. دونالد ترامپ در واکنش به ورود طرفدارانش به ساختمان کنگره از تظاهرنمایندگان خواست تا با پلیس همکاری نمایند. رئیس جمهوری آمریکا همچنین از طرفدارانش خواست تا از خشونت بپرهیزند.

ورود معترضین به داخل سنا در حالی که سناتورها برای تصدیق آرای الکترال مکان را پیشتر تخلیه نموده بودند

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

تیراندازی در کنگره و مجروح شدن شدید یک زن

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

اولین ویدیو از زنی که در جریان حوادث کنگره آمریکا هدف تیراندازی نهاده شده است

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

حامیان ترامپ با شکستن پنجره های ساختمان کنگره به داخل ساختمان یورش بردند

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

فیلمی از حضور تک تیراندازان بر فراز ساختمان های اطراف کنگره

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

برچیدن پرچم آمریکا و پرتاب آن از بالکن های ساختمان کنگره توسط مهاجمان حامی ترامپ

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

نیروهای کمکی در راه کنگره

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

تصویری دیگر از لحظه ورود نیروهای نظامی به کنگره برای سرکوب طرفداران ترامپ

کد ویدیو

دانلود

فیلم اصلی

طرح اولین اعتراض به پیروزی بایدن در نشست کنگره

دقایقی پس از آغاز نشست روز چهارشنبه کنگره آمریکا به ریاست مایک پنس شماری از اعضای مجلس نمایندگان به نتیجه آرای الکترال ایالت آریزونا اعتراض کردند. ایالت آریزونا یکی از ایالت های کلیدی در جریان کارزار انتخاباتی بود که 11 رای الکترال دارد. جو بایدن با کسب آرای عمومی بیشتر در این ایالت توانست 11 رای الکترال آن را در جریان انتخابات روز سوم نوامبر (13 آبان) کسب کند.

مایک پنس به دنبال طرح اولین اعتراض به نتیجه آرای الکترال و با توجه به حمایت تد کروز، سناتور ایالت تگزاس از اعتراض مطرح شده گفت که نشست مشترک مجالس نمایندگان و سنا متوقف می گردد تا هر کدام از دو مجلس به طور جداگانه اعتراض مطرح شده را آنالیز نمایند.

وفاداران به دونالد ترامپ برای جلوگیری از تائید نتیجه آرای الکترال هر کدام از ایالت ها به موافقت اکثریت هر دو مجلس با اعتراض مطرح شده احتیاج دارند. این در حالی است که دموکرات ها اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار دارند. شماری از سناتورهای جمهورخواه همچون میت رامنی، سناتور ایالت یوتا نیز پیش از این اعلام نموده بودند با اعتراض ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری موافقت نخواهند کرد.

رهبر اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا درخواست ترامپ را رد کرد

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس سنا در نشست روز چهارشنبه این مجلس برای آنالیز اعتراض مطرح شده به آرای الکترال ایالت آریزونا با درخواست دونالد ترامپ برای عدم تائید پیروزی جو بایدن مخالفت کرد.

وی که در چهار سال گذشته از متحدان سیاسی دونالد ترامپ بود تاکید نمود که کنگره و مجلس سنا امکان گزینش رئیس جمهوری به جای رای دهندگان را ندارد. او اضافه نمود که جلوگیری از تائید پیروزی جو بایدن ضربه ای ماندگار به نهادهای جمهوری ایالات متحده آمریکا و قانون اساسی این کشور خواهد زد.

چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا نیز معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را به همراهی با کوشش برای کودتا متهم کرد.

آخرین تحولات

- به دستور مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، گارد ملی وارد عمل شد و حامیان ترامپ را از کاخ سفید بیرون راند. چنین دستوری را باید قاعدتاً ترامپ صادر می کرد ولی تعلل وی ، معاونش را ناگزیر از این اقدام کرد.

- تعدادی از اعضای کنگره آمریکا، گفتند که ترامپ دیگر شایستگی ریاست جمهوری را ندارد و لذا در صدد استیضاح وی هستند تا وی قبل از دو هفته دیگر که دوران ریاست جمهوری است تمام می گردد، استیضاح گردد.

- زنی که در جریان تصرف کنگره تیر خورده بود، کشته شد. گفته می گردد سه نفر دیگر هم کشته شده اند.

- در پی حوادث اخیر، تا این لحظه سه نفر از کارکنان کاخ سفید استعفا کردند.

- توئیتر تمام فعالیت های ترامپ در این شبکه اجتماعی را به مدت 24 ساعت ممنوع نمود. توئیتر همچنین امکان بازنشر، ریپلای یا لایک کردن آخرین توئیت ترامپ را به دلیل خطر افزایش خشونت، از کار انداخت. اینستاگرام و فیس بوک نیز محدودیت هایی علیه وی اعمال کردند.

- با استقرار ارتش در محوطه کنگره و بازگشت آرامش، قانونگذاران آمریکا برای تایید نتیجه انتخابات به کنگره بازگشتند.

با حضور مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در کرسی ریاست مجلس سنا، جلسه تایید نتایج انتخابات ریاست جمهوری و شمارش آراء الکترال دوباره آغاز شد.

- ترامپ ورود مارک شورت رئیس کارکنان پنس (معاون رئیس جمهور) به کاخ سفید را ممنوع نمود.

- مایک پنس معاون ترامپ بعد از این که امروز خواسته او در خصوص رد نتایج انتخابات در سنا را اجابت نکرد و مورد حمله او در توییتر نهاده شد، ترامپ را در توییتر انفالو کرد.

- شهردار واشنگتن برای مدت 15 روز حالت فوق العاده در این شهر گفت. این شرایط تا 20 ژانویه یعنی روز تحلیف بایدن، رئیس جمهور منتخب ادامه خواهد داشت.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1349

به "4 کشته در تصرف کنگره توسط حامیان ترامپ و بازپس گیری آن توسط گارد ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 کشته در تصرف کنگره توسط حامیان ترامپ و بازپس گیری آن توسط گارد ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید