ائتلاف اطلاعاتی پنج چشم علیه سرمایه گذاری ها و عملیات نفوذی چین

به گزارش مجله آرنا، پنج کشور عضو اتحادیه اطلاعاتی متشکل از آمریکا، کانادا، انگلیس، نیوزیلند و استرالیا از شروع امسال درباره فعالیت های خارجی چین اطلاعات محرمانه ای را تبادل نموده اند.

ائتلاف اطلاعاتی پنج چشم علیه سرمایه گذاری ها و عملیات نفوذی چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

این همکاری فزاینده اتحادیه با کشورهایی از جمله آلمان و ژاپن، نشانه وجود یک جبهه جهانی گسترده علیه سرمایه گذاری ها و عملیات نفوذی چین است. بعضی از مقام های آگاه گفته اند این اقدام به گسترش غیر رسمی همکاری گروه پنج چشم در مساله دخالت خارجی منجر شد.

چند تن از مقامات همچنین اظهار داشتند درحالیکه تمرکز اصلی بر روی چین بوده اما در گفتگوها به موضوع روسیه هم اشاره شده است.

یک مقام آمریکایی به رویترز گفت: چگونگی واکنش به راهبرد بین المللی جسورانه چین، مکرر در رایزنی ها با متحدانمان مطرح شده است. چیزی که شاید به عنوان گفتمان یک منظوره شروع شده بود، اکنون منجر به مذاکرات جزیی تر درباره بهترین روش ها و فرصت های بیشتر برای همکاری شده است.

این افزایش همکاری بین شبکه پنج چشم نشان می دهد که علیرغم اخطارهای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در خصوص آمادگی مواجهه یک سویه با چین، اعضای دولت وی پشت پرده سخت در کوشش هستند تا یک ائتلاف غیر رسمی برای مبارزه با پکن ایجاد نمایند.

چین که با واکنش های شدید آمریکا، استرالیا و دیگر کشورها روبرو بوده، اتهامات درباره کوشش برای نفوذ در دولت های خارجی و همچنین سیاسی کاری در سرمایه گذاری ها را رد نموده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 352

به "ائتلاف اطلاعاتی پنج چشم علیه سرمایه گذاری ها و عملیات نفوذی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف اطلاعاتی پنج چشم علیه سرمایه گذاری ها و عملیات نفوذی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید