سناتور روس: آمریکا با وجود جنایاتش در دنیا، نباید درباره روسیه حرف بزند

به گزارش مجله آرنا، مقام پارلمانی روسیه در پاسخ به ادعای سفیر سابق آمریکا در مسکو درباره رد پای روسیه در ناآرامی ها در این کشور، گفت: بعد از اشغال عراق، کشتار غیرنظامیان، ایجاد هرج و مرج در لیبی و حمایت از تروریست ها در سوریه، باز هم درباره روسیه صحبت می کنید؟

سناتور روس: آمریکا با وجود جنایاتش در دنیا، نباید درباره روسیه حرف بزند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا به نقل از روزنامه ایزوستیا، آلکسی پوشکوف عضو ارشد کمیته سیاست اطلاعاتی شورای فدراسیون (سنای) روسیه به اظهارات مایکل مک فول سفیر سابق آمریکا در مسکو در رابطه در پای روسیه با ناآرامی های جاری در ایالات متحده پاسخ گفت.

سفیر سابق پیش از این ویدئویی را منتشر نموده بود که در آن گروهی از افراد مسلح با یونیفرهای بدون علامت تعیین به تظاهرنمایندگان در مقابل کاخ سفید اجازه ندادند تا مردم به مرگ جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس شهر مینیاپولیس اعتراض نمایند.

مک فول ابراز عقیده کرد که این برخورد اشتباه بوده و اضافه نمود که گویا ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه مردان کوچک سبزی را برای الحاق و اشغال سرزمین ها اعزام می کند ، در حالی که، به عقیده وی، ایالات متحده چنین کاری را نمی نماید.

سناتور پوشکوف در واکنش به این مسئله در صفحه توئیتر خود، چنین سخنانی را مزخرف خواند و تمامی عملیات نظامی آمریکا در خارج از خاک این کشور، از جمله اشغال عراق، کشتار غیرنظامیان، ایجاد هرج و مرج و بازار برده داری در لیبی، حمایت از تروریست ها در مبارزه با دولت قانونی در سوریه را مورد یادآوری قرار داده و پرسید: با وجود این حقایق، آیا شما هنوز درباره روسیه صحبت می کنید؟

این نخستین بار نیست که سفیر سابق آمریکا در مسکو درباره دخالت روسیه صحبت می نماید. وی در ماه فوریه نیز مدعی شد که کرملین خواهان ایجاد شکاف در جامعه آمریکا است.

در آن موقع هم سناتور پوشکوف به سفیر سابق پاسخ داده و یادآور شد که این ادعاهایی با اظهارات شنیده شده در واشنگتن درباره توطئه ادعا شده روسیه برای حمایت از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ، با یکدیگر متناقض است.

پیش از این، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز ادعای وجود ردپای روسیه در ناآرامی ها در شهرهای آمریکایی را کوشش برای شرح مسائل داخلی به خاطر عوامل خارجی توصیف کرد.

این در حالی است که، رهبران شرکت آمریکایی فیس بوک نیز تحقیقاتی را انجام داده و تأثیر عوامل خارجی در ناآرامی های جاری ایالات متحده را رد نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 968

به "سناتور روس: آمریکا با وجود جنایاتش در دنیا، نباید درباره روسیه حرف بزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: آمریکا با وجود جنایاتش در دنیا، نباید درباره روسیه حرف بزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید