سکوت عامل اصلی اتفاقات اتفاق افتاده برای پرسپولیس پیش از سفر به عربستان، آقای صدری! چرا شفاف سازی نمی کنید؟

به گزارش مجله آرنا، سرپرست باشگاه پرسپولیس پس از فاجعه اتفاق افتاده در ماجرای پرواز این تیم به عربستان و در حالی که خودش عامل اصلی این اتفاق بوده، سکوت نموده است.

سکوت عامل اصلی اتفاقات اتفاق افتاده برای پرسپولیس پیش از سفر به عربستان، آقای صدری! چرا شفاف سازی نمی کنید؟

به گزارش مجله آرنا، هفته گذشته و در اتفاقی عجیب و کم سابقه - اگر نگوییم بی سابقه- اعضای تیم فوتبال پرسپولیس در حالی که قرار بود برای ملاقات با الهلال به عربستان بروند پس از 5 ساعت سرگردانی در فرودگاه مهرآباد، به منازلشان بازگشتند. علت این موضوع اقدام دیرهنگام باشگاه پرسپولیس برای هماهنگ کردن پرواز اختصاصی به ریاض بود. برای پروازهای خارج از برنامه باید از مدت ها قبل برنامه ریزی و حدود 7 تا 10 روز پیش از پرواز برای صدور مجوز اقدام کرد. این کار انجام نشد و عربستان هم مجوز پرواز را صادر نکرد تا سرخپوشان در فرودگاه مهرآباد سرگردان بمانند.

برخلاف ادعاهای مطرح شده، در این ماجرا هیچ گونه کارشکنی از سوی مسئولان عربستانی صورت نگرفته و هر چه مشکل بوده، از باشگاه پرسپولیس بوده است. حمیرا اسدی رئیس دپارتمان بین الملل فدراسیون فوتبال در این باره گفته بود: باشگاه پرسپولیس ساعت 18 روز سه شنبه {یک روز پیش از پرواز} اطلاعات پرواز تیمش را به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد و ما نیز این اطلاعات را به فدراسیون فوتبال عربستان ارسال کردیم ولی طبیعتاً این ساعت، زمان اداری در هیچ کشوری نیست. قاعدتاً از صبح روز چهارشنبه فرآیند پیگیری ها شروع شد و یادآوری های لازم را به فدراسیون فوتبال عربستان گوشزد کردیم. معمولا 7 تا 10 روز زودتر از پرواز باید اطلاعات تیم از باشگاه به ما داده گردد و ما این اطلاعات را به فدراسیون میزبان اعلام کنیم تا آنها با سازمان هواپیمایی کشور شان که در هر کشوری می تواند این مرجع متفاوت باشد، هماهنگی نمایند و مجوز پرواز گرفته گردد. متاسفانه ما این تجربه را در پرواز تیم پرسپولیس به هند نیز داشتیم و در آن موقع نیز اطلاعات تیم یک روز قبل از پرواز ارائه داده شد که باعث شد مسئله ای مشابه به وجود بیاید.

در عین حال حسین شریفی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال نیز این موارد را به شکلی دیگر در برنامه های مختلف رادیو و تلویزیونی بیان و تأکید نموده بود مقصر این اتفاقات باشگاه پرسپولیس بوده است.

پس از این اتفاقات مجید صدری سرپرست باشگاه پرسپولیس به بهانه در پیش بودن بازی با الهلال، صحبتی در این باره انجام نداد و این موضوع را به بعد از بازی موکول کرد. با این حال با وجود گذشت بیش از یک روز از این ملاقات، صدری همچنان سکوت نموده شاید به این علت که خودش می داند مقصر اصلی این اتفاقات است. در صورتی که سرپرست باشگاه بخواهد زیرمجموعه اش را هم مقصر بداند و آنها را مسبب این ماجرا بخواند باز هم چیزی از قصور او کم نخواهد شد چرا که صدری مدیر مجموعه ای است که این گاف بزرگ را داده است. حال سؤال مهم این است که چرا صدری در این باره شفاف سازی نمی کند؟ اگر ماجرا غیر از این بود که گفته شده چرا او از خودش و مجموعه تحت مدیریتش دفاع نمی کند؟ چرا تیمی همچون پرسپولیس در آستانه یک بازی مهم در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان باید گرفتار عدم مدیریت گردد؟ آیا حواس وزارت ورزش به این اتفاقات است؟ آیا وزارت ورزش چنین موضوعی که در زیر مجموعه اش اتفاق افتاده را پیگیری نموده است و با مقصران برخورد خواهد نمود؟

شاید این اتفاق هر جای جهان بود شاید آن مدیر استعفا می کرد اما در ایران با وجود این فاجعه بزرگ صدری نه تنها تقصیرات را بر گردن نمی گیرد بلکه برای ادامه حضورش در باشگاه در حال برنامه ریزی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 17 آبان 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1773

به "سکوت عامل اصلی اتفاقات اتفاق افتاده برای پرسپولیس پیش از سفر به عربستان، آقای صدری! چرا شفاف سازی نمی کنید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سکوت عامل اصلی اتفاقات اتفاق افتاده برای پرسپولیس پیش از سفر به عربستان، آقای صدری! چرا شفاف سازی نمی کنید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید