عابدزاده کوچک جایگاهش را پس می گیرد؟

به گزارش مجله آرنا، از عملکرد خودمان بسیار خوشحالم، اما می توانیم بهتر از این باشیم. امتیاز سختی را برابر تیم قدرتمند براگا گرفتیم.

عابدزاده کوچک جایگاهش را پس می گیرد؟

امیر عابدزاده، دروازه بان ماریتیمو پس از 5 هفته نیمکت نشینی در دیدار دوشنبه شب تیمش برابر براگا خاتمه فرصت بازی پیدا کرد و از این فرصت به بهترین نحو ممکن استفاده کرد تا دوباره به گلر اول تیمش تبدیل شود.

به گزارش فرهیختگان، او در جریان این دیدار به زیبایی ضربه پنالتی حریف را مهار کرد و اگرچه در خاتمه تیمش در زمین حریف به تساوی 2-2 رسید، اما او یکی از بهترین بازیکنان زمین بود و از سوی هواسکورد هم نمره خوب 7.9 را گرفت تا امیدوار باشد مانند فصل گذشته دوباره گلر فیکس تیمش شود.

سیو عالی

سایت پورتگل پرتغال در گزارشی از این دیدار نوشت: براگای میزبان در رقابت های اروپایی نتایج خوبی گرفته، اما در لیگ عملکرد مناسبی نداشته و در دیدار این هفته نیز ماریتیمو این شانس را پیدا کرد که یک امتیاز از این تیم کسب کند. گترسون در دقیقه 13 می توانست میهمان را پیش بیندازد، اما یک موقعیت خوب را از دست داد و در ادامه مائدا بود که 5 دقیقه بعد از روی نقطه پنالتی گل اول ماریتیمو را زد. در اوایل نیمه دوم یک پنالتی به سود میزبان اعلام شد و پائولینیو پشت توپ قرار گرفت، اما ضربه او را امیر عابدزاده با شیرجه ای تماشایی مهار کرد تا فزونی تیمش ادامه داشته باشد. تنها 3 دقیقه بعد خود پائولینیو گل مساوی را زد. فشار براگا ادامه داشت، اما این ماریتیمو بود که دوباره پیش افتاد و در دقیقه 70 بامباک گل دوم تیمش را زد. پائولینیو دوباره پیروز شد بازی را به تساوی کشانده و تیمش را به حداقل امتیاز این مسابقه برساند.

سایت RTP پرتغال نیز با تمجید از نمایش عابدزاده در این دیدار مهار پنالتی او را یک سیو عالی عنوان کرده و اینکه در دقایق خاتمهی این دروازه بان ایرانی سه موقعیت خوب گلزنی را از حریف گرفته و او مانع از شکست تیمش در این مسابقه شده است.

واکنش فوق العاده و 5 مهار

عابدزاده در این دیدار 5 بار با واکنش های خود مانع از گلزنی حریف شد. سایت اومینیو این کشور نیز عملکرد این دروازه بان ایرانی را بسیار خوب توصیف کرده است: براگا که تنها در هفته نخست پیروز به کسب برد شده بود، پس از پیروزیت در دیدار پنجشنبه شب خود برابر وولورهمپتون در لیگ اروپا و فزونی یک بر صفر در خانه حریف به دنبال بهبود شرایطش در لیگ بود، اما ماریتیمو که به دنبال کسب یک امتیاز این دیدار بود، با 5 و حتی 6 بازیکن درمقابل دروازه اش به سختی دفاع کرد و مانع از برد میزبان شد. در دقیقه 54 فرصت گلزنی خوبی برای براگا فراهم شد، اما پنالتی پائولینیو با واکنش فوق العاده عابدزاده به گل تبدیل نشد.

نونو مانتاسانتوس، سرمربی ماریتیمو در خاتمه بازی این نتیجه را عادلانه توصیف کرد و گفت: فکر می کنم مساوی نتیجه منصفانه ای بود. استراتژی ما برای این دیدار تعیین بود. فضا را به حریف می دادیم و می خواستیم با استفاده از ضدحمله ها شانس خود را برای گلزنی آزمایش کنیم. با همین روش یک پنالتی گرفتیم و پیش افتادیم و براگا پس از آن از چپ و راست حمله می کرد. چندین بار مانع از گلزنی آنها شدیم و خوشحالم تلاش مان برای گل نخوردن در نیمه اول نتیجه داد. در نیمه دوم براگا قوی تر ظاهر شد و کار را برای ما سخت تر کرد. آنها با دو مهاجم به میدان آمدند و به گل مساوی هم رسیدند. وقتی دوباره پیش افتادیم یک مدافع دیگر به تیمم اضافه کردم تا جلوی حملات حریف را بگیریم. حتی می توانستیم گل سوم را بزنیم، اما کسب یک امتیاز از این دیدار هم برای ما بسیار مهم بود.

او در پاسخ به سوالی درباره اینکه حالا عابدزاده می تواند به گلر اول تیمش تبدیل شود، گفت: من 4 دروازه بان عالی دارم و باید از همه بازیکنانم استفاده کنم. او در زمین بود تا خود را ثابت کند. درمقابل، ریکاردو ساپینتو، سرمربی براگا اصلا با نظر همتایش در تیم حریف موافق نیست و می گوید: این نتیجه اصلا عادلانه نبود. حریف برای ارائه یک بازی تدافعی به میدان آمده بود و خط دفاعی آنها خیلی عقب بازی می کرد. بیش از حد دفاعی بودند و ما هم باید توپ را سریع تر به گردش درمی آوردیم. در نیمه دوم تغییر سیستم دادیم و بهتر شدیم. باید بازی را می بردیم و مستحق آن بودیم. اگر کمی بیشتر دقت می کردیم، حالا جایگاه بهتری در جدول داشتیم.

عابدزاده: باید بازی های بعد را ببریم

ستاره ایرانی پس از انتخاب به عنوان بهترین بازیکن زمین در دیدار با براگا گفت: از عملکرد خودمان بسیار خوشحالم، اما می توانیم بهتر از این باشیم. امتیاز سختی را برابر تیم قدرتمند براگا گرفتیم. پیش از بازی پنالتی های آنها را آنالیز کرده بودم و خیلی خوشحالم توانستم ضربه بازیکن حریف را مهار کنم. براگا تیم خوبی است و به کسب این تک امتیاز افتخار می کنیم. کم کم باید پیشرفت کنیم و بازی های بعدی خود را ببریم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 321

به "عابدزاده کوچک جایگاهش را پس می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عابدزاده کوچک جایگاهش را پس می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید