مداخله ترامپ در امور بانک جهانی

به گزارش مجله آرنا، دونالد ترامپ یک روز پس از اتخاذ برنامه ای از سوی بانک جهانی برای اعطای وام به پکن به رغم مخالفت های واشنگتن، خواستار توقف وام دهی بانک جهانی به چین شد.

مداخله ترامپ در امور بانک جهانی

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، بانک جهانی روز پنجشنبه برنامه ای برای کمک یک میلیارد تا 1.5 میلیارد دلاری به چین با سود پایین تا سال 2025 در نظر گرفت.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در واکنش به این اقدام از سوی بانک جهانی در توییتر نوشت: چرا بانک جهانی به چین وام می دهد؟ مگر ممکن است؟ چین کلی پول دارد و اگر نداشته باشد، پول درمی آورد. این فرایند را متوقف کنید.

اظهارات ترامپ در این باره با گفته های استیون منوچن، وزیر خزانه داری آمریکا همسو است. منوچن روز پنچشنبه در یک کمیته مجلس نمایندگان آمریکا گفت، واشنگتن با برنامه بانک جهانی برای اعطای وام های چندساله بلندمدت به چین مخالف است.

بانک جهانی در سال مالی 2019، 1.3 میلیارد دلار وام در اختیار چین قرار داد که نسبت به وام 2.4 میلیاردی که سال مالی 2017 به این کشور پرداخت شد، کاهش نشان می داد. با این حال به نظر نمی رسد که این کاهش برای دولت دونالد ترامپ کافی بوده باشد. دولت ترامپ تاکید کرده است که پکن برای دریافت کمک مالی بین المللی بیش از حد ثروتمند است.

مدیر امور چین در بانک جهانی اظهار کرد: این برنامه نشانگر سیر تکاملی روابط ما با چین است. مشارکت ما در این زمینه به طرز فزاینده ای گزینشی خواهد بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 522

به "مداخله ترامپ در امور بانک جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مداخله ترامپ در امور بانک جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید