مردم آمریکا از تسریع اعدام عاملان تیراندازی های کور حمایت می کنند

به گزارش مجله آرنا، نتایج یک نظرسنجی که جمعه منتشرشده نشان می دهد حدود 60 درصد از مردم آمریکا خواستار تسریع روند اجرای حکم اعدام برای عاملان تیراندازی های کور هستند.

مردم آمریکا از تسریع اعدام عاملان تیراندازی های کور حمایت می کنند

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، نتایج یک نظرسنجی که جمعه منتشرشده نشان می دهد حدود 60 درصد از مردم آمریکا خواستار تسریع روند اجرای حکم اعدام برای عاملان تیراندازی های کور هستند.

این نظرسنجی که توسط مرکز راسموسن اجرا شده نشان می دهد 59 درصد از آمریکایی ها از طرح تسریع روند اجرای حکم اعدام برای عاملان تیراندازی های کور حمایت می کنند. فقط 21 درصد با این موضوع مخالفت کرده اند.

پیش از این رسانه ها گزارش داده اند ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا پیش نویس طرحی را آماده کرده که خواستار تسریع اجرای حکم اعدام برای افرادی است که با تیراندازی های کور، مرتکب قتل های دسته جمعی می شوند.

مارک شورت، رئیس دفتر معاون رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه گفت این طرح، بخشی از لایحه قوانین سلاح خواهد بود که کاخ سفید قصد دارد به کنگره پیشنهاد دهد.

تیراندازی های کور و خشونت های مسلحانه از مدت ها پیش چالش پیش روی سیاستمداران آمریکایی بوده است. ظرف یک ماه گذشته سه تیراندازی با تلفات جمعی در این کشور اتفاق افتاده است.

تنها در ماه گذشته میلادی، 51 نفر در حوادث مرتبط با تیراندازی در سراسر آمریکا جان خود را از دست داده اند. (جزئیات بیشتر)

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در هفته های گذشته به شدت به دلیل عدم انجام اقدامات کافی برای متوقف کردن این تیراندازی ها و همچنین ترویج ادبیات نژادپرستانه و دامن زدن به تفرقه ها مورد انتقاد قرار گرفته است.

علی رغم این برخی از تحلیلگران با اشاره به اینکه خشونت های نژادپرستانه قبل از ترامپ هم در آمریکا شایع بوده اند می گویند او بیش از آنکه علت نژادپرستی باشد، معلول آن است. این تحلیلگران، انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 را تبلوری از رشد احساس های نژادپرستانه به طور عام و سفیدبرترپنداری در جامعه آمریکا می دانند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 256

به "مردم آمریکا از تسریع اعدام عاملان تیراندازی های کور حمایت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم آمریکا از تسریع اعدام عاملان تیراندازی های کور حمایت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید