هزینه درمان سرپایی کرونایی ها ، بار کرونا در تهران کماکان در اوج

به گزارش مجله آرنا، دکتر نادر توکلی، درباره شرایط بیماری کووید-19 در تهران، گفت: معمولا تعدادی از بیماران در بیمارستان بستری هستند که حدود دو-سوم این بیماران، بیماران بدحالی نیستند. این بیماران طی دو تا سه روز اولی که درمان هایشان را دریافت می کنند، در فرایند پایدار و تثبیت شده ای قرار می گیرند و در ادامه فقط برای دریافت داروی تزریقی بستری می مانند. حال ما این بیماران را ترخیص می کنیم و زمانیکه شرایط بیمار در مجموع خوب است، ادامه درمان را به صورت سرپایی پیش می بریم.

هزینه درمان سرپایی کرونایی ها ، بار کرونا در تهران کماکان در اوج

وی افزود: البته این افراد، بیمارانی هستند که درگیری ریوی دارند، اما نیاز به اکسیژن ندارند و بابت درگیری ریوی باید داروهایی را تزریق کنند. همچنین شامل بیمارانی هم می شود که در بدو ورود حال عمومی شان خوب است، اما درگیری ریوی هم دارند و پزشک توصیه می کند که بستری شوند که در اورژانس یا در کنار اورژانس ها تمهیداتی دیده شده یا یک واحد مستقلی با عنوان کلینیک بستری موقت درمان کووید است که بیماران به آن جا مراجعه کرده، متخصص بیمار را ویزیت می کند و بیمار به صورت سرپایی و روزانه داروهای مورد نیازش را دریافت می کند.

وی تاکید کرد: البته این اقدام شرایطی دارد و شرطش این است که بیمار هم یک ظرفیت اقامتی مشخص داشته باشد، شرایط قرنطینه در منزل را داشته باشد و بتواند از خودش مراقبت کند.

هزینه درمان سرپایی کرونایی ها

معاون درمان ستاد کرونا استان تهران تاکید کرد: تمامی این خدمات سرپایی و داروهای گران قیمتی که برای کرونا وجود دارد، همه تحت پوشش بیمه قرار گرفتند. در مجموع هزینه های درمان کرونا، پوشش 90 درصدی و 70 درصدی دارد.

توکلی ادامه داد: معمولا در یک پفراینده بستری موقت که بیمار می آید و داروهای تزریقی را دریافت می کند، به طور میانگین حدود یک میلیون تومان هزینه دارد که اگر 30 درصد سهم بیمار را حساب کنید پرداختی بیمار بین 250 تا 300 هزار تومان و اگر 10 درصد در نظر بگیریم، حدود 100 هزار تومان هزینه بیمار می شود. البته هزینه بستری به دلیل ورود هتلینگ، انجام آزمایشات و … عدد بالاتری دارد.

بار کرونا در تهران کماکان در اوج

وی گفت: بار بیماری کماکان در تهران در اوج است. یعنی کماکان در اوج قرار داریم. به طوری که روزانه 1400 بستری را در بیمارستان ها داریم و تقریبا معادل همین تعداد را هم به صورت سرپایی مدیریت می کنیم. این موضوع باعث شده که کماکان در اوج باشیم و تعداد بیماران بالاست. در عین حال فرایند افزایش بیماران سرپایی را هم در هفته گذشته داشتیم که اکنون شیب صعودی آن مقداری کمتر شده است، با توجه به اینکه در هفته گذشته افزایش بیماران سرپایی را داشتیم، نشان از این دارد که تعداد بستری ها حداقل تا دو هفته آینده بالا خواهد بود و تا دو هفته بعدش هم مرگ و میر بالا است.

ICUهای تهران همچنان پُر

وی گفت: در عین حال آی سی یوها پر است. در آی سی یو مرگ و میر بالاست. زیرا نوعا بیماران بدحال هستند. در عین حال از کل بستری هایمان 25 درصد روی تخت های ویژه هستند. البته در بخش های عادی هم هر آن امکان دارد که شرایط بیمار بدتر شود که البته امکان پایش بیمار در بخش عادی توسط دستگاه های مانیتورینگ و پالس اکسیمتری را داریم که کمک کننده است.

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در مجله آرنا بخوانید.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1532

به "هزینه درمان سرپایی کرونایی ها ، بار کرونا در تهران کماکان در اوج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه درمان سرپایی کرونایی ها ، بار کرونا در تهران کماکان در اوج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید