هیچ شهری در شرایط قرمز کرونا قرار ندارد؛ 4 شهر در شرایط ناپایدار

به گزارش مجله آرنا، تهران (پانا) - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به آخرین شرایط کرونا در استان های کشور گفت اکنون هیچ شهری در شرایط قرمز کرونا قرار ندارد و 205 شهر در شرایط نارنجی و 243 شهر در شرایط زرد این بیماری قرار دارند.

هیچ شهری در شرایط قرمز کرونا قرار ندارد؛ 4 شهر در شرایط ناپایدار

علیرضا رئیسی با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اکنون شرایط کرونا مطلوب است و امیدواریم 205 شهر نارنجی هم تبدیل به زرد و زردها هم تبدیل به سفید شوند.

سخنگوی ستاد ملی کرونا با بیان اینکه 4 شهر نیازمند توجه ویژه هستند، گفت: امروز به استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی در این زمینه توصیه های لازم صورت گرفت. این شهرها عبارتند از کردکوی در گلستان، بافت در کرمان، آمل و گلوگاه در مازندران که این شهرها نیازمند توجه بسیار ویژه هستند و حتما باید رعایت شود و می توانند در آستانه قرمز شدن، باشند. توصیه دارم به مردم این شهرها که پروتکل ها را رعایت کنند. هفته گذشته نیز چهار استان مازندران، گلستان، گیلان و اردبیل در شرایط قرمز بودند و خوشبختانه به دنبال اقدامات صورت گرفته همه از شرایط قرمز خارج شدند و اکنون این چهار شهر شرایطشان ناپایدار است.

منع تردد از ساعت 20 طی امشب و فردا

وی درباره مصوبات امروز ستاد ملی کرونا گفت: برای امروز و فردا (29 و 30 آذرماه) بحث منع ترددهای درون شهری از ساعت 8 شب و تعطیلی همه مشاغل به جز گروه شغلی یک از 6 بعدازظهر تصویب شد. پس از شب یلدا هم مجددا منع ترددها در شهرهای نارنجی از ساعت 21 تا 4 صبح ادامه می یابد. همچنین منع تردد بین استانی و استانی مطابق قانون مربوط به شهرهای در شرایط نارنجی وجود دارد و تخلف از آن مشمول جریمه خواهد شد.

برگزاری آزمون استخدامی در موعد مقرر

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین درباره برگزاری آزمون استخدامی گفت: به دلیل شرایط کرونا در کشور، این آزمون قبلا دو بار به تعویق افتاده بود. صد هزار نفر بعد از برگزاری این آزمون جذب مراکز دولتی خواهند شد. به همین دلیل با توجه به شرایط آرامش نسبی ایجاد شده، این آزمون در بیش از 2700 حوزه امتحانی و با رعایت پروتکلها و حداقل جمعیت در موعد مقرر و در دی ماه برگزار خواهد شد.

تصمیم گیری برای کلاسهای حضوری اول و دوم ابتدایی؛ دو هفته آینده

وی گفت: پیشنهادی در باره بازگشایی مدارس برای پایه های اول و دوم ابتدایی وجود داشت. در این راستا هم پیشنهاد شد که با توجه به مشکلاتی که در آموزش این افراد وجود دارد، بتوانند در شهرهای زرد و نارنجی حضور یابند که بحث های زیادی شد و قرار شد مجددا در قرارگاه مطرح شود و دو هفته آینده در این زمینه تصمیم گیری شود. در این فصل سرما و زمستان به گونه ای عمل کنیم و مواظبت کنیم تا فرایند نزولی بیماری ادامه یابد و به شرایط کنترل بیماری برسیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1320

به "هیچ شهری در شرایط قرمز کرونا قرار ندارد؛ 4 شهر در شرایط ناپایدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ شهری در شرایط قرمز کرونا قرار ندارد؛ 4 شهر در شرایط ناپایدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید