پلوسی: سخنرانی سالانه ترامپ کلکسیونی از دروغ بود ، مردم آمریکا شایسته یک رئیس جمهور باشرف هستند

به گزارش مجله آرنا، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با صدور بیانیه ای انتقادی شرح داد که سومین سخنرانی سالانه رئیس جمهور ترامپ، کلکسیون طولانی از دروغ هایی بود که با هدف گمراه کردن مردم آمریکا از عملکرد این دولت طراحی شده بود.

پلوسی: سخنرانی سالانه ترامپ کلکسیونی از دروغ بود ، مردم آمریکا شایسته یک رئیس جمهور باشرف هستند

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، سومین سخنرانی سالانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را کلکسیون طولانی از دروغ هایی توصیف کرد که با هدف گمراه کردن رأی دهندگان آمریکایی از سوابق دولت به ویژه در موضوع خدمات درمانی طراحی شده بود.

بنا به گزارش پایگاه خبری هیل، پلوسی درست ساعاتی بعد از سخنرانی اواخر شب گذشته (سه شنبه) به وقت محلی (بامداد چهارشنبه به وقت تهران) ترامپ در جلسه مشترک کنگره (مجلس سنا و نمایندگان) با صدور بیانیه ای گفت، پیام ترامپ نه تنها فریبکارانه بود بلکه نشان داد که رئیس جمهور آمریکا برای اداره یک دولت دموکرات فاقد صلاحیت است.

در بیانیه پلوسی آمده است: مانیفست خطا های ارائه شده در صفحه به صفحه سخنرانی امشب (ترامپ) باید هشداری برای تمامی آن هایی باشد که از این رئیس جمهور انتظار حقیقت و سیاست هایی در خور دولت و مردم آمریکا دارند.

وی ادامه داد: مردم آمریکا انتظار دارند و شایسته رئیس جمهوری هستند که شرافت داشته باشد و به آرزو های بچه هایشان احترام گذارد.

طبق این گزارش، ترامپ از زمانی که ریاست جمهوری آمریکا را برعهده گرفته است، تمامی تلاش خود را برای لغو طرح مراقبت مقرون به صرفه یا همان اوباماکر به کار گرفت.

طرح اوباماکر، در سال 2010 اجرایی شد و 20 میلیون نفر در آمریکا، تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفتند و طبقه متوسط و پائین در این کشور از این بیمه استفاده کردند و شامل حداقل های خدمات درمانی نظیر پوشش رایگان خدمات پیشگیرانه، اجبار کارفرمایان به بیمه کردن کارکنان و تخصیص یارانه برای خرید بیمه بود.

با اینحال، ترامپ از خطابه سالانه خود برای تبلیغ سیاست های خدمات درمانی خود بهره برد و تأکید کرد که در قبال خانواده های آمریکایی تعهد قاطعانه ای دارد و همیشه افراد با سابقه بیماری را تحت حفاظت قرار می دهد.

سخنرانی ترامپ موجی از نقدها را در بین نمایندگان دموکرات کنگره به همراه داشت و جیم مک گاورن نماینده ایالت ماساچوست و رئیس کمیته قوانین مجلس نمایندگان آمریکا درباره سخنرانی ترامپ گفت: این آدم هیچ شرم و حیایی ندارد. منظورم این است که کاری جز دروغگویی بلد نیست. اینجا آمده و شروع به حرف زدن از محافظت از افراد با سابقه بیماری می کند. او سه سال گذشته را صرف جلوگیری از محافظت از افراد با سابقه بیماری کرده است. هم اکنون اینجا آمده تا قانون مراقبت به صرفه (اوباماکر) را از بین ببرد.

پلوسی نیز در این خصوص با موضعی مشابه ادامه داد: به ما گفته شده بود که رئیس جمهور پیام مثبتی در زمینه خدمات درمانی دارد، اما سخنرانی امشب ترامپ هیچ حس آرامشی به 130 میلیون آمریکایی که سابقه بیماری دارند یا خانواده های آن ها قادر به پرداخت هزینه دارو های مورد نیاز خود نیستند، نداد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا سپس شرح داد: یکبار دیگر، رئیس جمهور ترامپ درباره برنامه خود برای از بین بردن برنامه حفاظتی از افراد با سابقه بیماری صادق نبود.

سومین سخنرانی ترامپ آمریکا حواشی زیادی داشت که در یکی از این موارد، عدم دست دادن به نانسی پلوسی در هنگام دادن ارائه یک نسخه از متن سخنرانی اش بود. پلوسی نیز حتی قبل از انتشار بیانیه انتقادی خود، در اقدامی اعتراضی نسخه ای از متن سخنرانی ترامپ را در سرانجام سخنرانی وی پاره کرد.

علیرغم آنکه جمهوری خواهان از این اقدام پلوسی به شدت انتقاد کردند، اما دموکرات ها نیز به اندازه رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از سخنرانی ترامپ ابراز تأسف کردند.

مک گاورن ضمن دفاع از این اقدام پلوسی گفت: شما وقتی سخنرانی را بشنوید که تمامی آن بر قطبی کردن این کشور متمرکز شده باشد و شاهد تبدیل سخنرانی سالانه، به یک راهپیمایی انتخاباتی باشید، چه اقدامی می کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 683

به "پلوسی: سخنرانی سالانه ترامپ کلکسیونی از دروغ بود ، مردم آمریکا شایسته یک رئیس جمهور باشرف هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: سخنرانی سالانه ترامپ کلکسیونی از دروغ بود ، مردم آمریکا شایسته یک رئیس جمهور باشرف هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید