تور ارزان روسیه: امیدواری روسیه به سرانجام سریع تر تشریفات پیوستن ایران به سازمان شانگهای

به گزارش مجله آرنا، معاون وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اهمیت تحقق توافق بزرگ بین روسیه و ایران برای هر دو طرف، گفت: مسکو امیدوار است تشریفات لازم برای عضویت کامل جمهوری اسلامی در سازمان همکاری شانگهای هر چه زودتر به خاتمه برسد.

تور ارزان روسیه: امیدواری روسیه به سرانجام سریع تر تشریفات پیوستن ایران به سازمان شانگهای

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، در اواسط ماه سپتامبر سال 2021 (مهر ماه گذشته) شرکت کنندگان در نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای که در دوشنبه (مرکز تاجیکستان) برگزار شده بود، سند همکاری را امضا کردند که به معنای شروع فرایند پذیرش ایران، بعنوان عضو تام الاختیار در این سازمان است. پیش از این ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در نشست سران سازمان همکاری شانگهای گفته بود که مسکو از شروع فرایند پذیرش ایران در این سازمان حمایت می نماید.

خبرگزاری تاس گزارش داد، ایگور مارگولیف معاون وزیر امور خارجه روسیه روز آدینه در یک رویداد آنلاین به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، اظهار داشت که طرف روسی امیدوار است که تمامی تشریفات لازم برای عضویت کامل جمهوری اسلامی در سازمان همکاری شانگهای هر چه زودتر به خاتمه برسد.

این دیپلمات روس گفت: ما برای نقش ایران در تضمین ثبات در منطقه اهمیت زیادی قائل هستیم. در این زمینه از تصمیم سازنده برای شروع فرایند پذیرش عضویت جمهوری اسلامی ایران بعنوان عضویت تمام و کمال در سازمان همکاری شانگهای استقبال می کنیم و امیداریم که اجرای سریع تمامی تشریفات لازم برای اجرای این تصمیم هرچه زودتر به خاتمه برسد.

مارگولیف ادامه داد: علاوه بر این، مسکو روی ادامه فعال مذاکرات برای انعقاد توافقنامه دائمی در مورد ایجاد منطقه تجارت آزاد بین اتحادیه مالی اوراسیا و ایران حساب باز نموده است. مذاکرات برای انعقاد این توافقنامه در حال انجام است و همانطور که می دانید، توافقات موقتی نیز در این باره از هم اکنون در حال انجام است. ما مشتاقانه منتظر ادامه فعالانه مذاکرات برای ورود به یک توافق نامه تجارت آزاد دائمی بین اتحادیه مالی اوراسیا و جمهوری اسلامی ایران هستیم.

معاون وزیر امور خارجه روسیه بعلاوه تاکید نمود که محور توجه دوجانبه مقامات مسکو و تهران اجرای عملی پروژه های شاخص در حوزه انرژی و حمل و نقل است. وی یادآور شد که برای این منظور نشست منظم کمیسیون بین دولتی همکاری های تجاری و مالی بین دو کشور سال جاری در روسیه برگزار خواهد شد.

این دیپلمات بلندپایه در خاتمه گفت : ورود به مرحله جدیدی در تاریخ روابط روسیه و ایران، از اهداف مورد انتظار در توافقنامه اصولی بین دولت های ما، به اصطلاح توافق بزرگ خواهد بود. در حال حاضر کار روی این سند با اهمیت در حال انجام است و با در نظر گرفتن حجم، ماهیت کلی و منافع مشترک و بلندمدت، ما به همراه دوستان ایرانی خود بسیار جدی و علاقمند به تحقق این سند هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1968

به "تور ارزان روسیه: امیدواری روسیه به سرانجام سریع تر تشریفات پیوستن ایران به سازمان شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: امیدواری روسیه به سرانجام سریع تر تشریفات پیوستن ایران به سازمان شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید