مصوبات شورای عالی فضای مجازی را اجرا می کنیم

به گزارش مجله آرنا به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در جلسه مشترک با ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی و معاونان این مرکز، با تأکید بر اهمیت فضای مجازی در دوره کنونی گفت: در حال حاضر در هر خانه ای برای همه افراد و اقشار از کودک گرفته تا افراد مسن دسترسی به اینترنت و فضای مجازی حائز اهمیت است و به نوعی زندگی ها با این فضا آمیخته شده است.

مصوبات شورای عالی فضای مجازی را اجرا می کنیم

وی اضافه کرد: ما باید در راهبردهایمان برابر مدیریت فضای مجازی بازنگری کنیم؛ فضایی که تا اعماق خانه های مردم رفته است و اگر در حال حاضر مردم درگیر این فضا شده اند در آینده نزدیک با هوش مصنوعی و اینترنت اشیا و سایر فناوری های روز، به جز مردم، اشیا و لوازم آنها هم درگیر این فضا خواهند شد و فناوری به اعماق پنهان زندگی آن ها رسوخ خواهد نمود.

زارع پور ادامه داد: البته شاید نگاه عده ای همچنان این گونه باشد که کار وزارت ارتباطات توسعه کمی و کیفی ارتباطات است. درحالی که معتقدم این دوره گذشته است و علاوه بر ارتباطات که یکی از دو بال این وزارتخانه است، باید روی خدمات فناوری پایه هم کارکنیم تا آنجا که پایداری خدمات حوزه فناوری فناوری اطلاعات هم برای مردم اهمیت پیدا کند.

زارع پور توضیح داد: ما تکالیف و برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصوبه شهریور ماه سال گذشته شورای عالی فضای مجازی در مورد طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات را اجرا خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: بر همین اساس برای برگزاری جلسات منظم با شورای عالی فضای مجازی برنامه ریزی می کنیم. ما خودمان را مجری سیاست های شورای عالی فضای مجازی می دانیم. این مسئله را در مجلس هم بیان کردم و اعتقادم هم بر همین مبنا است. همه ما آمده ایم که صندلی شایسته ای برای جمهوری اسلامی هم در استفاده از فناوری ایجاد کنیم و هم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

پس از سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: امیدوارم که بتوانیم به طور مشترک کارهای بزرگی را انجام دهیم. مرکز ملی هم اراده اش بر این است که به کشور خدمت کند. در هر حوزه ای که امکان کار مشترک وجود داشته باشد سعی می کنیم که با همکاری یکدیگر کار را پیش ببریم.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که پروژه های زمین مانده بزرگی وجود دارد ازجمله دولت الکترونیکی و شبکه ملی اطلاعات که مادر همه پروژه ها است. حوزه اقتصاد دیجیتال هم حائز اهمیت است چرا که می توانیم به مردم خدمات متنوع ارائه و ایجاد اشتغال کنیم؛ آن هم ایجاد اشتغال با سرمایه گذاری پایین چون این حوزه عمدتاً نرم افزاری است.

فیروزآبادی گفت: معتقدم که بخش بزرگی از موفقیت هر دولتی در این عصر وابسته به حرکت درست در فضای مجازی است. مردم ما هم انتظار و توقع دارند خدمات مناسبی در این فضا ارائه گردد. در دوره کرونا هم شاهد بودیم که فضای مجازی چقدر توانست مسائل ما را در حوزه هایی مثل آموزش، اقتصادی و بانکی حل نماید و بار بزرگی را از دوش ما بردارد. امیدواریم هر آنچه تا به امروز شده است بیشتر و باکیفیت بهتری در دولت آقای رئیسی انجام گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1703

به "مصوبات شورای عالی فضای مجازی را اجرا می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبات شورای عالی فضای مجازی را اجرا می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید