معارضان الجزائر کناره گیری بوتفلیقه از قدرت را خواهان شدند

به گزارش مجله آرنا، گروهی از رهبران سیاسی و شخصیت های معارض الجزائر امروز از عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور این کشور خواستند تا از قدرت کناره گیری کند.

معارضان الجزائر کناره گیری بوتفلیقه از قدرت را خواهان شدند

به گزارش گروه بین الملل مجله آرنا، گروهی از رهبران سیاسی و شخصیت های معارض الجزائر امروز (سه شنبه) از بوتفلیقه خواستند تا روز 28 آوریل آینده که روز سرانجام دوره چهارم ریاست جمهوری اوست، کناره گیری خود از قدرت را اعلام کند.

طبق گزارش خبرگزاری (رویترز)، گروه مذکور از ارتش الجزائر خواست تا به ایفای نقش قانونی خود عمل نموده و از دخالت در انتخاب ملت خودداری کند.

این گروه همچنین خواهان استعفای دولت و برگزاری انتخابات الجزائر در سرانجام دوره انتقالی شد.

بوتفلیقه دوشنبه شب در پیامی به مردم کشورش گفت که الجزایر ساختار سیاسی و قانون اساسی این کشور را تغییر خواهد داد تا زمینه برای انتخاب رئیس جمهور جدید فراهم گردد.

وی خطاب به مردم الجزائر گفت: این مردم هستند که به وسیله همه پرسی، تکلیف قانون اساسی کشور را مشخص خواهند کرد.

مردم این کشور با وجود اعلام انصراف بوتفلیقه از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری برای پنجمین بار متوالی، همچنان به تظاهرات در خیابان ها ادامه داده و خواهان تغییر و تحولات ریشه ای در کشور هستند.

بوتفلیقه 82 ساله در بیست سال گذشته ریاست جمهوری الجزایر را بر عهده داشته، اما بعد از آن که در سال 2013 سکته کرد به ندرت در انظار عمومی ظاهر شد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 82

به "معارضان الجزائر کناره گیری بوتفلیقه از قدرت را خواهان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معارضان الجزائر کناره گیری بوتفلیقه از قدرت را خواهان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید