کنکور سراسری سال 1400 در زمان مقرر برگزار می گردد ، آزمون کارشناسی ارشد به تعویق افتاد

به گزارش مجله آرنا، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: بر اساس تصمیم کمیته کارشناسی ستاد کرونا، زمان برگزاری کنکور تغییر نخواهد داشت.

کنکور سراسری سال 1400 در زمان مقرر برگزار می گردد ، آزمون کارشناسی ارشد به تعویق افتاد

به گزارش گروه دانشگاه مجله آرنا، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در مصاحبه با یکی از رسانه ها درباره برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد و آزمون سراسری سال 1400 گفت: آزمون ها را باید به دسته های آزمون های پایه نهم، دوازدهم، کنکور سراسری و سایر آزمون ها از قبیل آزمون کارشناسی ارشد و آزمون های وزارت بهداشت تقسیم بندی کرد. در جلسات کارشناسی مقرر شد هیچ آزمونی از قبیل کارشناسی ارشد در خرداد ماه برگزار نگردد که این موضوع باید شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب گردد و اطلاع رسانی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در زمینه برگزاری کنکور سال گذشته تجربه موفقی داشتیم گفت: پروتکل ها سال گذشته بسیار دقیق رعایت شد و قبل از آن همه ورودی ها را با بانک اطلاعاتی چک کردیم و افراد کرونا مثبت جدا شدند و حتی از افرادی که در بیماسرتان بستری بودند همانجا از آن ها کنکور گرفته شد.

رئیسی با بیان اینکه سال گذشته موارد ابتلا به کرونا بسیار ناچیز بوده و حتی از نرم ابتلا به جامعه کمتر بوده است؛ توضیح داد: در جلسات کارشناسی ستاد کرونا مقرر شد زمان برگزاری کنکور تغییر نکند و تصمیم بر این شد با فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل بهداشتی کنکور در زمان مقرر برگزار گردد. همچنین شرایط سلامت افرادی که می خواهند در کنکور سراسری شرکت نمایند به وسیله سامانه وزارت بهداشت استعلام خواهد شد، تا در صورت مثبت بودن فرد، فضای جداگانه آزمون برای آن ها در نظر گرفته می گردد.

وی با بیان اینکه تمام آزمایشگاه های کشور به سامانه وزارت بهداشت متصل هستند اضافه کرد: می توانیم از این طریق افرادی که تا 14 روز قبل تست کرونا داشته اند را شناسایی کنیم و تصمیم نهایی در این زمینه روز شنبه در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته خواهد شد.

رئیسی در پاسخ به این پرسش که اگر فردی به دلیل ابتلا به کرونا در آی سی یو بستری شده باشد برای شرکت در کنکور باید چه اقدامی انجام دهد گفت: این موارد جزو استثنا ها هستند و هرساله افرادی هستند که به دلیل بیماری یا حادثه توانایی شرکت در کنکور را ندارد با این حال زمینه برگزاری کنکور برای افراد کرونا مثبت در بیمارستان یا مکانی مجزا فراهم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: genarena.ir شناسه مطلب: 1565

به "کنکور سراسری سال 1400 در زمان مقرر برگزار می گردد ، آزمون کارشناسی ارشد به تعویق افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور سراسری سال 1400 در زمان مقرر برگزار می گردد ، آزمون کارشناسی ارشد به تعویق افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید