تعاریف و اصطلاحات

دلیل اختصاص انشعابات به ساختمان های مجلل غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها چیست؟

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به دغدغه های نمایندگان نسبت به اقدامات وزارت نیرو خواهان پاسخگویی این وزارتخانه در رابطه با اختصاص انشعابات به ساختمان های مجلل غیرمجاز در حاشیه رودخانه ها شد.

16 تیر 1399

قصه نه یونانی ها و غصه اروپایی ها

خبرنگاران: یونانی ها روز گذشته به وام دهندگان بین المللی یک نه قاطع گفتند، رأیی که همقطاران اروپایی آن ها را به این فکر انداخته که یونان شاید دیگر جایی در بینشان نداشته باشد.

19 خرداد 1399

ادامه پروژه بازسازی کلیسای نوتردام زیر سایه کرونا

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، ادامه پروژه بازسازی کلیسای نوتردام زیر سایه کرونا صورت می گیرد.

16 اردیبهشت 1399

با این فناوری می شد صدای واقعی استیون هاوکینگ را شنید

کوئیپس(Quips) نام یک هوش مصنوعی جدید است که به بیماران مبتلا به ALS این امکان را می دهد که با صدای خود صحبت نمایند و اگر امروز استیون هاوکینگ فقید زنده بود قطعا از این اتفاق خشنود می شد.

17 بهمن 1398

136 روزنامه نگار قربانی مخاصمات جهانی در دو سال گذشته

سخنگوی کمیته بین المللی صلیب سرخ در منطقه خاور نزدیک و میانه گفت: 136 روزنامه نگار طی سال های 2018 و 2019 میلادی در مخاصمات جهانی کشته شدند.

4 بهمن 1398

اروپایی ها در راستای منافع آمریکا به تعهدات خود عمل نکردند

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ما به تعهدات خود عمل کردیم و این اروپایی ها بودند که در راستای منافع آمریکا فقط وعده دادند و به تعهدات خود عمل نکردند.

17 آذر 1398

شیرشاه پرفروش ترین انیمیشن تاریخ شد

نسخه جدید شیرشاه محصول کمپانی دیزنی با عبور از انیمیشن منجمد، عنوان پرفروش ترین انیمیشن تاریخ سینما را به نام خود ثبت کرد.

19 شهریور 1398

32 موردی که باید به خاطر آن ها شکرگزاری کنیم

خبرنگاران - ترجمه از یگانه سهرابی: مسائل بسیار زیادی در جامعه ما موج می زند. ما به شخصه به عنوان افراد و اعضای این جامعه، مسائل و صفات اشتباهی داریم که ای کاش می توانستیم آن ها را عوض کنیم. وقتی در حین کوشش برای تغییر خود یا جامعه مان هستیم، از یاد می بریم...

12 مرداد 1398